PODSUMOWANIE 2022 ROKU WKKK

Zacznijmy od liczb !

Braliśmy udział w 11 turniejach ogólnopolskich🇵🇱. Najważniejszym był Makroregion Zachodni w Drawsku Pomorskim i IKO Kujawy CUP we Włocławku.

Zdobyliśmy 109 medali: 25 złotych, 31 srebrnych i 53 brązowe. Warto dodać że po wielu latach Nasi zawodnicy wywalczyli 2 miejsce drużynowo podczas IKO KUJAWY CUP 2022‼.

Najwięcej razy na podium w tym roku stawali m.in.: Michał Kuźmicki, Olga Dykczyńska, Antoni Mazurkiewicz, Adam Olkiewicz, Zuzanna Jędrzejewska, Zuzanna Pietrosiuk.

Najwyższe osiągnięcia w tym roku, to brązowe medale Makroregionu Zachodniego wywalczone przez Michała Kuźmickiego, Olgę Dykczyńską i Zuzannę Jędrzejewską.

Nasz Klub brał udział łącznie w 4 zgrupowaniach szkoleniowych:

✅Zawodnicy i instruktorzy WKKK byli w Nałęczowie na Fighters Camp. Treningi tam prowadził wielokrotny mistrz Europy i uczestnik Mistrzostw Świata sensei Alejandro Nawarro.

✅Uczestniczyliśmy w Międzynarodowym Obozie Karate Kyokushin IKO w Lublinie, gdzie nasz sensei Juliusz Mazurkiewicz zdawał egzamin na wyższy stopień mistrzowski 3 Dan, który zdał pozytywnie. Natomiast sensei Jacek Złotowski zdał pomyślnie egzamin sędziowski. Obóz w Lublinie gościnnie prowadził instruktor Honbu Dojo Shin Ito oraz Katsuhito Gorai z Japonii.

✅Braliśmy także udział w seminarium szkoleniowym Sanbon w Ostródzie prowadzonym przez sensei Glaube Feitosa- żywa legenda K-1 oraz Kyokushin.

✅W listopadzie zorganizowaliśmy seminarium szkoleniowe w Dobrzyniu nad Wisłą dla dzieci i młodzieży.

🔵Współorganizowaliśmy Turniej Karate Kyokushin z okazji Dnia Dziecka w Płocku.

🔵Zorganizowaliśmy XIX Letni Obóz Sportowy w Łazach.

🔵Przy dofinansowaniu Fundacji „ANWIL” prowadziliśmy półkolonie dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta, p.n. „Wakacje z Fundacją ANWIL”.

🔵Prowadziliśmy szkolenia sportowe dla najmłodszych dzieci w zakresie karate w przedszkolach.

Warto dodać, że 2022 był rokiem, w którym wróciliśmy z radością do organizacji naszych sztandarowych imprez:

Biegu Samuraja, który od 2022r nosi nazwę im. Jana Mazurkiewicza. W imprezie biegowej wystartowała rekordowa ilość zawodników- ponad 170 osób‼.

W minionym roku po 3 latach przerwy, udało nam się zorganizować IKO Kujawy CUP.

Członkowie naszego klubu bardzo chętnie przystępują do egzaminów na wyższe stopnie kyu, co świadczy o tym, że mają ogromną chęć się rozwijać w karate.

☑️Organizacja tych wszystkich wymienionych wydarzeń nie byłaby możliwa, gdyby nie nasi wieloletni partnerzy i darczyńcy: Gmina Miasta Włocławek, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, OSiR, Fundacja „ANWIL”, firmy prywatne, członkowie klubu, rodzice naszych podopiecznych.

Był to bardzo intensywny rok. Życzymy Wam byście w tym Nowym Roku szli dalej drogą, którą wskazał Nam Shihan Jan Mazurkiewicz. Czerpcie radość i motywacje z tego co robicie. Pamiętajcie dlaczego jesteście w klubie i co chcecie osiągnąć.

Marzenia się spełniają trzeba tylko chcieć…

Życzymy wszystkiego dobrego, spełnienia marzeń i samych sukcesów w rozpoczynającym się 2023 roku! Jeszcze raz gorąco dziękujemy!