PÓŁKOLONIE LETNIE Z FUNDACJĄ ANWIL

Włocławski Klub Karate Kyokushin już po raz kolejny zorganizował przy dofinansowaniu Fundacji „ANWIL” półkolonie letnie pn.: „Półkolonie z Fundacją ANWIL”.  Tegoroczny projekt skierowany był do grupy 35 dzieci w wieku 7-14 lat z Włocławka. Była to  kontynuacja  dotychczasowych działań, które organizowaliśmy wspólnie z Fundacją „ANWIL”. Tak jak w poprzednich edycjach, projekt dotyczył organizacji aktywnej formy wypoczynku w formie półkolonii letnich, podczas których odbywały się zajęcia sportowe, gry, zabawy edukacyjne.

Wykwalifikowana kadra instruktorów i wychowawców prowadziła zajęcia edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa ekologicznego, dbania o swoje otoczenie, a także odpowiedzialnego korzystania ze środowiska naturalnego.  W programie nie zabrakło miejsca na gry zespołowe, naukę podstaw karate, ale  przede wszystkim  różnych form aktywności fizycznej. Uczestnicy odbyli wycieczkę do  skansenu w Kłóbce, gdzie mogli spróbować swoich sił w praniu na tarce. Dzieci także mogły poznać podstawy gry w tenisa ziemnego na kortach ziemnych przy ul. Gałczyńskiego.   

Włocławskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe  zorganizowało dla uczestników pokaz pierwszej pomocy. Ratownicy opowiedzieli o swojej codziennej pracy i zaprezentowali sprzęt, przy użyciu którego ruszają na ratunek.

Dużą niespodzianką okazały się warsztaty lepienia z gliny pod okiem pani Wioletty Krzysztoforskiej z Tłuchowa.

Na koniec tradycyjnie wręczono uczestnikom dyplomy i upominki .

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt.    Dziękujemy również uczestnikom.

Do zobaczenia za rok.