OSKAR MAZURKIEWICZ WICEMISTRZEM POLSKI DO 80 KG

Zawodnik Włocławskiego Klubu Karate Kyokushin Oskar Mazurkiewicz wywalczył tytuł wicemistrza Polski do 80 kg podczas  47. Mistrzostw Polski Seniorów Karate Kyokushin. Jest to trzeci medal tego zawodnika na Mistrzostwach Polski w kategorii senior.

Zawody odbyły się w dniu 10 października 2020 r w Ząbkowicach Śląskich, w rygorze sanitarnym związanym z  pandemią COVID-19, gdzie   rywalizowało 107 zawodników z 55 klubów z Polski.

Zawody pierwotnie miały odbyć się w kwietniu 2020r, jednak z uwagi na sytuację epidemiczną termin uległ zmianie.

W Mistrzostwach Polski brali udział w  większości ubiegłoroczni medaliści. Oskar przegrał walkę finałową przez waza-ari ( pół punktu) z Szymonem Olpińskim z KSW Józefów- złotym medalistą  2019r. Należy podkreślić, że bardzo dobre przygotowanie Oskara Mazurkiewicza, jego wysiłek osobisty a także pomoc współćwiczących Włocławskiego KKK i Płockiego KKK,  pozwoliły mu walczyć w finale.  Wszystkim zaangażowanym w sukces Oskara składamy podziękowania.

Zawody przygotowane przez shihana Witolda Stolarczyka ,kierownika Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushin były zorganizowane na wysokim poziomie.

Gratulujemy tytułu wicemistrza Polski i życzymy dalszych sukcesów.