Jan Mazurkiewicz

jan1

Ur. 9 listopada 1958 r., pierwsze treningi karate rozpoczął na południu Polski w Sosnowcu w 1979 r. pod okiem instruktora sempai Macieja Kocha w Ognisku Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Karate. Trzeba nadmienić, że wtedy zapisywały się setki ludzi, a pozostawali najbardziej wytrwali. Po półrocznych treningach dołączył do grupy treningowej jego najbliższy kolega z lat szkolnych Eugeniusz Dadzibug ( obecnie 5 Dan , kierownik ośrodka Sosnowiec,Trener kadry narodowej). Do 1984 r. sensei Jan Mazurkiewicz i sensei Eugeniusz Dadzibug oraz koledzy ze sosnowieckiej sekcji karate wspólnie jeździli na zawody zdobywając trofea. W tamtych czasach jeździli również na treningi oraz walki do Katowic, Bytomia i Krakowskiego Klubu Karate, aby podnosić kwalifikacje i prawidłowy rozwój.

W 1984 r posiadając 2 kyu, z uwagi na sytuację rodzinną przeprowadza się na stałe do Włocławka, zakłada pierwszą sekcję karate we Włocławku. Dzięki pomocy shihan Andrzeja Drewniaka (obecnie 7 dan) i Adama Goncerza nawiązuje stałą współpracę z Komisją Kyokushin w Krakowie. W 1987 roku Jan Mazurkiewicz powołuje Włocławski Klub Karate Kyokushin. Dyscyplina karate była bardzo popularna w tych latach z uwagi na filmy karate z Bruce LEE, a na zajęcia karate zapisywały się tłumy.

jan2

Po dwóch latach Jan Mazurkiewicz zdaje kolejne egzaminy na Międzynarodowych Obozach Karate :
1 dan Białystok 1987r
2 dan Kokotek 1995 r
3 dan Papendal (Holandia) 2001 r.
4 dan Mitsumine (Japonia) 2007 r.
5 dan Mitsumine (Japonia) 2015 r

Po kilku latach treningów pod jego okiem, startuje duża grupa zawodników, która odnosi sukcesy na zawodach lokalnych i ogólnopolskich.

 

jan3-300x197

Skupiając się na treningach i organizacji, propagując karate powołuje, w 1993 r Płocki Klub Karate Kyokushinkai co sprzyja szerszemu rozwojowi tej dyscypliny i możliwość organizacji obozów, seminariów.
By propagować karate kyokushin w woj. kujawsko- pomorskim i powiecie płockim organizuje zawody we Włocławku: Mistrzostwa Polski Seniorów w 1992, 2004 i Mistrzostwa Okręgu Zachodniego, corocznie organizuje gwiazdkowe turnieje ogólnopolskie.

jan4

Aby podnosić swoje kwalifikacje wielokrotnie wyjeżdża do Holandii, przez kilka lat bierze udział w szkoleniach kierowników ośrodków aby stać się sędzią krajowym i sędziować na zawodach.

 

 

 

jan5

Rok 2007 był okresem przygotowań sensei Jana Mazurkiewicza do egzaminu na 4 Dan . W przygotowaniu tym sensei uczestniczył w obozie międzynarodowym w Holandii, Krakowie, a następnie w Mitshumine (Japonia), gdzie zdał pomyślnie egzamin. Wyjazd do Japonii w 2007 r był okazją do obejrzenia IX Mistrzostw Świata i niezapomnianych przeżyć po 30 latach treningów.
Kolejnym ważnym rokiem dla Jana Mazurkiewicza był 2015. To rok pełen przygotowań nie tylko osobistych – udział w seminarium kyokushin w „Dojo” w Tokio i pomyślnie zdany egzamin na 5 Dan w Mitsumine ( shihan), ale to także przygotowanie syna Oskara do startu w XI Mistrzostwach Świata Kyokushin Karate w Japonii.