OSKAR MAZURKIEWICZ BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW EUROPY.

Z ogromną radością informujemy, że zawodnik Włocławskiego Klubu Karate Kyokushin Oskar Mazurkiewicz wywalczył trzecie miejsce na  33. Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin ,które odbyły się we Wrocławiu w sobotę 18 maja 2019r .  W tej jakże ważnej imprezie starowało 730 zawodników ( najlepsi z Europy)  z 28 krajów, a kategorii kumite do 80 kg,  w której walczył włocławianin   stawiło się 30 zawodników. Oskar stoczył cztery ciężkie walki a jego pęd do finału wyhamował dopiero Rosjanin Ashot Zarynia – Mistrz Europy, uczestnik Mistrzostw Świata w Japonii w 2005 r ( zajął 5. Miejsce).  Jak nasz zawodnik  sam wspomina – była to najcięższa walka w jego  karierze

Zmagania Oskara Mazurkiewicza na żywo we Wrocławiu obserwowali członkowie Włocławskiego Klubu Karate Kyokushin oraz Płockiego Klubu Karate Kyokushinkai, którzy pojechali by go wspierać i dopingować . Natomiast  ci co pozostali w domach  oglądali na żywo relację w Internecie. Ten ogromny wysiłek treningowy zwieńczony sukcesem cieszy nas wszystkich . Oskar Mazurkiewicz dokonał czynu, którego nie udało się dokonać nikomu z WKKK od 1984r. Trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy zakwalifikowało go do Mistrzostw Świata, które odbędą się w listopadzie w Japonii.

 Za naszym pośrednictwem Oskar składa serdeczne podziękowania: ” W pierwszej kolejności chciałbym podziękować całej mojej rodzinie, która nigdy we mnie nie zwątpiła i dopingowała podczas przygotowań, jak i podczas turnieju. 
Chcę podziękować ludziom z Włocławskiego jak i Płockiego Klubu Karate Kyokushin, którzy przejechali wiele kilometrów żeby być ze mną i mnie wspierać. 
Chciałbym podziękować moim podopiecznym, których trenuję na co dzień- przyjechały by dopingować swojego senseia: Natasza, Bożenka SzychulskaBlanka Głąb , Angelika Głąb -dziękuję Wam i naprawdę to doceniam. 
Chcę podziękować mojemu bratu Juliuszowi za to, że stał za mną podczas moich walk i podpowiadał co robić, czyli sekundował. 
Chciałbym również podziękować Łukaszowi Wożniakowi  za przygotowania do zawodów i za wsparcie psychiczne. Oczywiście dziękuję całemu Włocławskiemu Klubowi Karate Kyokushin za możliwość przygotowania mnie do tych mistrzostw, gdyż sparingi w dojo to niezbędny element przygotowań. 
Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili sobotni wolny czas na oglądanie i dopingowanie mnie w domach przed TV bądź też komputerami. 
Wszystkim serdecznie dziękuję!!!”

 My również dziękujemy Tobie Oskar za te wszystkie pozytywne emocje i życzymy wytrwałości i sukcesów w Japonii.