MM ZACHODNIEGO I MM MŁODZIKÓW W KYOKUSHIN KARATE, 12.03.2022 DRAWSKO POMORSKIE

W dniu 12.03.2022 r. odbyły się w Drawsku Pomorskim jedne z ważniejszych imprez kyokushin- MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ZACHODNIEGO I MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W KYOKUSHIN KARATE.

Podczas tegorocznych zawodów na macie pojawiło się 239 zawodników, którzy rywalizowali w kategoriach młodzik, junior młodszy, junior, senior oraz master.

Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak a sędzią Technicznym sensei Wojciech Kunicki.
Organizatorem mistrzostw był Klub Sportowy „OYAMA” w Drawsku Pomorskim, reprezentowany przez sensei Karola Korczyńskiego i sensei Andrzeja Tylkę pod patronatem Burmistrza Drawska Pomorskiego.

W dniu 12.03.2022 r. odbył się Makroregion Zachodni w Drawsku Pomorskim. Warto podkreślić iż są to jedne z ważniejszych zawodów na które przybywają najlepsi karateka. W tym roku na macie pojawiło się 220 zawodników, którzy startowali w kategoriach młodzik, junior młodszy, junior, senior oraz master.

Włocławski Klub Karate Kyokushin  reprezentowali:

Zuzanna Pietrosiuk w kategorii kata młodziczek,  w tej kategorii wzięło udział 19 zawodniczek. Nasza zawodniczka dostała się do tury finałowej, czyli do 8 najlepszych zawodniczek. Natomiast  w kumite pierwszą walkę wygrała, jednak w kolejnym pojedynku lepszą okazała się przeciwniczka. Dla Zuzi były to pierwsze zawody tak wysokiej rangi.

W kategorii kumite młodzik wystartowali Filip Charyton, który musiał uznać wyższość swojego przeciwnika oraz Miłosz Zieliński. Miłosz wygrał pierwszą walkę, natomiast w drugim pojedynku lepszy okazał się przeciwnik.

Zuzanna Jędrzejewska walczyła w kategorii kumite juniorek młodszych. Wygrała dwie walki i tym samym zajęła 3 miejsce w swojej kategorii.

Kolejną debiutantką była Olga Dykczyńska, która wystartowała w kumite juniorek. Olga stoczyła dwa pojedynki, pierwszy wygrała poprzez przewagę na macie, natomiast w drugim starciu zmierzyła się z bardziej doświadczoną zawodniczką, której nie udało się tym razem pokonać.