Joga dla dzieci

Zajęcia ogólno-rozwojowe dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zajęcia są dostosowane do wieku i potrzeb dzieci, są bezpieczne i kształcą w dziecku zdrowe nawyki.
Zajęcia prowadzi doświadczona instruktorka Jogi – Jowita Sorel.
Cała sala wyłożona jest matami treningowymi. Młodsze dzieci mogą przychodzić w towarzystwie swoich opiekunów. Przyjdź ze swoim dzieckiem i zobacz jak wyglądają zajęcia!

5 powodów dla których Twoje dziecko powinno ćwiczyć jogę:

 1. Łagodzi objawy stresu.
  Dzieci podlegają stresowi i napięciom psychicznym, z którymi często trudno jest im sobie poradzić. Kiedyś dzieci również doświadczały stresu, ale były w stanie go zredukować, głównie poprzez ruch. Dziś tego ruchu w życiu naszych dzieci jest zdecydowanie mniej.
 2. Wzmacnia ciało.
  Dzięki jodze Twoje dziecko rozwinie równowagę, elastyczność i siłę swojego ciała. Nabędzie zdolność świadomego ruchu, joga pozwali mu odkrywać różne sposoby poruszania się. Zwiększy swoją koordynację ruchową, pomoże w rozwoju motorycznym i nerwowo-mięśniowym. Twoje dziecko nauczy się czerpać przyjemność z bycia aktywnym. Joga zapobiega chorobom i dodaje witalności.
 3. Poprawia postawę.
  Joga wzmacnia elastyczność i wytrzymałość mięśni, kształtuje prawidłową postawę. Pomaga zwalczyć takie wady jak skrzywienie kręgosłupa, odstające łopatki, wady stóp.
 4. Uspokaja rozbiegane ciała i umysły.
  Joga ma korzystny wpływ na psychikę. Wzmaga koncentrację, świadomość własnych stanów psychicznych, wycisza i uspokaja. Regularne ćwiczenia rozwijają siłę woli. Pozycje jogiczne wymagają od naszych pociech entuzjazmu i wysiłku ale też determinacji i skupienia, to skutkuje efektem wyciszenia i spokoju u dziecka.
 5. Joga jest dla każdego dziecka.
  Jest odpowiednia dla wszystkich dzieci, wyklucza rywalizację. Dzieci w każdym wieku i z różnymi warunkami fizycznymi mogą próbować zmagań na macie. Każdy może poczuć się spełniony, ponieważ może na swój sposób wykonać dowolną asanę (pozycję jogi) i nauczyć się cieszyć fizycznym ruchem bez elementu konkurencji.

KIEDY:

Środy godz. 19:30

GDZIE: 

DOJO Włocławskiego Klubu Karate,
Przystań nad Wisłą we Włocławku, ul. Piwna 1

INFO:

Koszt zajęć to 20 zł bilet jednorazowy.
Zajęcia trwają około 45 minut.
Więcej informacji – tel. 601 660 458.