O Klubie

JAN MAZURKIEWICZ

ur. 9 listopada 1958r, pierwsze treningi karate rozpoczął na południu Polski w Sosnowcu w 1979r pod okiem instruktora sempai Macieja Kocha w Ognisku T K K F Karate. Trzeba nadmienić, że wtedy zapisywały się setki ludzi, a pozostawali najbardziej wytrwali. Po półrocznych treningach dołączył do grupy treningowej jego najbliższy kolega z lat szkolnych Eugeniusz Dadzibug ( obecnie 5 Dan , kierownik ośrodka Sosnowiec,trener kadry narodowej). Do 1984 r sensei Jan Mazurkiewicz i sensei Eugeniusz Dadzibug oraz koledzy ze sosnowieckiej sekcji karate wspólnie jeździli na zawody zdobywając trofea. W tamtych czasach jeździli również na treningi oraz walki do Katowic, Bytomia i Krakowskiego Klubu Karate, aby podnosić kwalifikacje i prawidłowy rozwój.

1

W 1984 r posiadając 2 kyu , z uwagi na sytuację rodzinną przeprowadza się na stałe do Włocławka, zakłada pierwszą sekcję karate we Włocławku. Dzięki pomocy shihan Andrzeja Drewniaka (obecnie 8 dan) i Adama Goncerza nawiązuje stałą współpracę z Komisją Kyokushin w Krakowie. W 1987 roku Jan Mazurkiewicz powołuje Włocławski Klub Karate Kyokushin. Dyscyplina karate była bardzo popularna w tych latach z uwagi na filmy karate z Bruce LEE, a na zajęcia karate zapisywały się tłumy.

2

Stała pasja i fascynacja karate sensei Jana Mazurkiewicza przynoszą efekty o czym świadczą kolejne zdane egzaminy na Międzynarodowych Obozach Karate :

1 dan Białystok 1987r
2 dan Kokotek 1995 r
3 dan Papendal (Holandia) 2001 r
4 dan Mitsumine (Japonia) 2007 r
5 dan Mitsumine (Japonia) 2015 r

3

Rok 2007 był okresem przygotowań sensei Jana Mazurkiewicza do egzaminu na 4 Dan . W przygotowaniu tym sensei uczestniczył w obozie międzynarodowym w Holandii, Krakowie, a następnie w Mitshumine (Japonia), gdzie zdał pomyślnie egzamin. Wyjazd do Japonii w 2007 r był okazją do obejrzenia IX Mistrzostw Świata i niezapomnianych przeżyć po 30 latach treningów.

4

HISTORIA KLUBU
We Włocławku z inicjatywy Jana Mazurkiewicza w 1984 roku powstała pierwsza sekcja karate kyokushin przy TKKF „Relaks”. Po dwóch latach przeniesiona została do Ogniska TKKF „Horyzont” . Zajęcia były prowadzone w szkołach na terenie Włocławka. Stała współpraca ze SM „Południe”, która udostępniła pomieszczenia na biuro, salki treningowe karate, siłownię, wypożyczalnię sprzętu sportowo-rekreacyjnego, przyczyniła się do lepszego rozwoju kyokushin we Włocławku Należy nadmienić, że w sekcjach na terenie Włocławka uczestniczyły w treningach dzieci i młodzież z okolicznych miejscowości .

5

Lata siedemdziesiąte – osiemdziesiąte to rozwój dyscypliny karate w Polsce. Nie tylko we Włocławku sekcje karate przeżywały „oblężenia” uczestników. Już po kilku latach treningów wyłoniono spośród ćwiczących pierwszych zawodników: Janczak Krzysztof, Lendzion Tomasz, Olszewski Paweł, Andrzej Burmistrzak, Grabowski Sebastian (instruktor WKKK sekcja Lubanie), Stelmach Jacek , Kapuściński Roman, Złotowski Jacek( instruktor WKKK) , Ireneusz Dominiak, Ostrzycki Dariusz (Mistrz Polski juniorów +80 kg 1990 , Chełmn), Bugdał Dariusz, Zbigniew Zientarski, Ostrowski Kazimierz, , Dankowski Sławomir, Dominiak Ireneusz, Magiera Maciej, Pietrzak Sylwester, Kauwa Jacek, Kruszyński Arkadiusz, Górnicki Michał (działacz), Mirosław Rutecki, Andrzej Sochacki, Pawłowski Marek.

6

W 1987r powołany został Włocławski Klub Karate Kyokushin z inicjatywy sensei Jana Mazurkiewicza 4 Dan. Następnie klub został zarejestrowany w Polskim Związku Karate.

7

Treningi były prowadzone w kilku szkołach na terenie Włocławka. Prężnie działający Klub prowadzi szerszą działalność statutową: uczestniczy w zawodach sportowych regionalnych, okręgowych i ogólnopolskich i międzynarodowych, organizuje obozy sportowe letnie i zimowe na terenie Polski i Słowacji, seminaria, spotkania, pokazy karate, festyny. Ponad to przy Klubie działają siłownia, korty tenisowe. Członkowie uczestniczą w pokazach karate na różnego rodzaju imprezach. Sensei Jan Mazurkiewicz pierwsze obozy organizuje z udziałem członków WKKK, wspólnie z Sosnowieckim Klubem Karate Kyokushin prowadzonym przez shihan Eugeniusza Dadzibuga 5 Dan-Jeleśnia, Giżycko(Wilkasy), Wdzydze Kiszewskie, Ustka.

8
9

Lata dziewięćdziesiąte przyniosły ze sobą nowych uczestników, spośród, których wyróżniający się zawodnicy to: Mazurkiewicz Juliusz (instruktor WKKK), Wilczyńska Aleksandra, Wilczyńska Emila, Górecki Adam, Nowogrodzki Krzysztof, Marciszewski Szymon, Jankowski Michał, Celmer Sebastian, Mroczkowski Przemysław, Majewski Przemysław, Lampkowska Monika, Figura Arkadiusz, Helm Krzysztof, Drążkiewicz Marcin, Nowakowska Katarzyna, Nowakowski Jakub, Pilarska Agnieszka,Nowakowski Łukasz, Skowroński Włodzimierz, Biernacki Marcin,

Ozdowski Artur, Sobierajski Kacper, Żelazek Arkadiusz, Tężycki Krzysztof, Sidor Andrzej, Leszczyński Marek , Paczewski Przemysław, Adamczewski Łukasz, Michał Jankowski, Zieliński Sebastian, Kwiatkowski Adam, Zarębski Rafał. Po kilku latach treningu pojawiają się pierwsze sukcesy ,gdzie zawodnicy zdobywają trofea na zawodach regionalnych , wojewódzkich , okręgowych i ogólnopolskich.

12

W 1992 r Klub został wyróżniony przez Polski Związek Karate poprzez przydzielenie organizacji Mistrzostw Polski Seniorów Karate Kyokushin.
W roku 1993 sensei Jan Mazurkiewicz uruchamia filię w Płocku, a następnie powołuje Płocki Klub Karate Kyokushinkai , co ma duży wpływ na szerszą współpracę między klubami w regionie. Wielokrotnie WKKK organizował Mistrzostwa Kujaw i Pomorza, dwukrotnie Mistrzostwa Okręgu Zachodniego, corocznie od 2002 turnieje gwiazdkowe dla dzieci i młodzieży. W 2004r na XX-lecie istnienia Karate Kyokushin we Włocławku, przydzielono klubowi po raz drugi organizację Mistrzostw Polski Seniorów (1992 i 2004 r).WKKK organizował także Mistrzostwa Polski Młodzików i Juniorów 2011 i wielokrotnie organizuje turnieje ogólnopolskie . Dzięki współpracy z Witoldem Majewskim, który jest lekarzem i sympatykiem karate, organizowane zawody miały fachową opiekę medyczną.

10

Po roku 2000 WKKK nawiązał stałą współpracę z Bydgoskim Klubem Kyokushin Karate reprezentowanym przez sensei Jarosława Remusa 3Dan, organizując wspólnie obozy letnie i zimowe ( Stegna, Jastrzębia Góra, Słowacja, Szklarska Poręba) oraz seminaria co miało wpływ na integrację i korzystny rozwój dyscypliny karate w woj. kujawsko-pomorskim.
Kolejni wyróżniający się zawodnicy, to:
Sandra Sierocka, Feliks Łukomski, Milena Mazurkiewicz, Oskar Mazurkiewicz ( instruktor WKKK), Sierocka Malwina, Joanna Malinowska, Kryszewski Adrian, Michalska Karolina, Marciszewski Darek, Ogrodziński Patryk, Skruszewicz Cezary, Szczęsny Rafał, Natalia Szczęsna, Aleksandra Ciesielska, Pospieszny Maciej, Świtalski Marek, Lambarski Mariusz, Lewandowska Marika,., Adrianna Piotrowska, Kamil Żychliński. Duże znaczenie szkoleniowe miał czterokrotny wyjazd (2000,2001,2003 i 2004 r) sensei Jana Mazurkiewicza na obozy karate do Holandii, gdzie miał okazję ćwiczyć z mistrzami karate kyokushin z całego Świata pod okiem shihan Loek Hollander (9 dan).

11

Obecnie treningi prowadzone są w szkołach na terenie Włocławka i poza Włocławkiem . Zajęcia prowadzone są grupach wiekowych : dzieci od lat 5, młodzież i dorośli. Od kilku lat klub koncentruje się na szkoleniu dzieci od 5 roku życia, a metody treningów ogólnorozwojowych i fachowa obsługa instruktorska powodują duże zainteresowanie dzieci dyscypliną karate.

13

Zawodnicy WKKK pogłębiają swoje umiejętności przystępując systematycznie do egzaminów oraz uczestniczą w szkoleniach instruktorskich, sędziowskich oraz biorą udział obozach międzynarodowych i organizowanych przez Włocławski Klub Karate Kyokushin w sezonie letnim i zimowym.

14


CZARNE PASY 

LpImię i NazwiskoUrodzonyStopieńEgzaminMiejsce Egzaminu
1Jan Mazurkiewicz19585 DANRok 2015Mitsumine Japonia
2Juliusz Mazurkiewicz19843 DANRok 2022Lublin
3Krzysztof Janczak19702 DANRok 2014Lublin
4Jacek Złotowski19732 DANRok 2015Lublin
5Oskar Mazurkiewicz19932DANRok 2020Nałęczów
6Maciej Martynowski19641DANRok 2020Nałęczów