DWÓCH WICEMISTRZÓW Z WKKK

W niedzielę 24 marca 2013 r. w Nowej Soli odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Karate Kyokushin, na których nie zabrakło zawodników z Włocławskiego Klubu Karate Kyokushin: Sebastiana Celmera (kata), Juliusza i Oskara Mazurkiewiczów.
Występ zakończył się sukcesem braci Mazurkiewiczów, obaj bowiem zdobyli srebrne medale w swoich kategoriach:
Juliusz Mazurkiewicz w kumite do 75 kg, po widowiskowej dogrywce przegrał walkę o złoto z utytułowanym zawodnikiem z Zielonej Góry, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski – Tomaszem Madejem.
Oskar Mazurkiewicz w Kumite do 80 kg spotkał się w finale z Patrykiem Borowskim z Gdyńskiego KKK, gdzie po wyrównanej walce przegrał przez Wazari (pół punktu). W ubiegłym roku na Mistrzostwach Okręgu Zachodniego Oskar zdobył złoto w tej samej kategorii.
Zawodnicy WKKK swoja formę szlifowali pod okiem trenera Jana Mazurkiewicza 4 Dan.
Klub jest wspierany przez Gminę Miasta Włocławek.

W Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego Karate Kyokushin wzięło udział 143 zawodników z 23 ośrodków. Należą się gratulacje Nowosolskiemu Klubowi Karate Kyokushin za wzorowe przygotowanie zawodów.